Japan Green Tea Funmatsu Genmaicha

(50g)

Japońska zielona herbata z prażonym ryżem w proszku.

Data ważności
2025-03-23
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-2 dni robocze

38,99 zł

Dostępny
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Funmatsu Genmaicha to unikatowa wariacja tradycyjnej japońskiej herbaty Genmaicha, która łączy w sobie zieloną herbatę z prażonym brązowym ryżem. "Funmatsu" oznacza "sproszkowany", co wskazuje, że ta odmiana Genmaicha jest oferowana w postaci proszku, podobnie jak Matcha, co stanowi innowacyjne podejście do tradycyjnego naparu.

Klasyczna Genmaicha powstaje przez mieszanie suszonych liści zielonej herbaty, najczęściej Bancha lub Sencha, z prażonymi ziarnami brązowego ryżu. Charakterystyczne dla niej jest orzechowe, słodkawe posmakuje wynikające z obecności prażonego ryżu, które doskonale komponuje się z lekką goryczką i świeżością zielonej herbaty.

Funmatsu Genmaicha zachowuje te same podstawowe cechy smakowe, ale jest dostarczana w postaci proszku, co sprawia, że jest bardziej wszechstronna w użyciu. Dzięki temu łatwo można regulować intensywność smaku, dodając więcej lub mniej proszku do wody. Ponadto, forma sproszkowana pozwala na pełniejsze wykorzystanie wartości odżywczych zawartych w liściach herbaty, ponieważ spożywa się całe zmielone liście, a nie tylko esencję ekstrahowaną podczas zaparzania.

Sposób zaparzania: Zaparzamy wodą o temp. 80°C na ok.1/4 łyżeczki na filiżankę (150-200 ml). 

Masa netto
50g
Cena za 100g
77,98 zł
Kraj pochodzenia
Japonia
Skład
Zielona herbata w proszku, prażone ziarna ryżu w proszku.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...