Lista produktów marki Cadbury

Firma Cadbury ma bardzo bogatą historią. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy to John Cadbury rozpoczął działalność, w której sprzedawał herbaty, kawy oraz napoje czekoladowe w swojej kawiarni w Birmingham. Wkrótce potem dołączył do niego jego brat Benjamin. Firma rozwijała się bardzo dobrze, doceniona została nawet przez samą królową Wiktorię, której dostarczali swoje wyroby.
Firmę po braciach Cadbury przejęli synowie Johna Cadbury - Richard oraz George. Rozwinęli przedsiębiorstwo oraz po wynalezieniu technologii produkcji tabliczek czekolady na początku XX wieku, stworzyli linię do produkcji słynnej czekolady Cadbury Dairy Milk. Wyróżniała się większą zawartością mleka od konkurencyjnych czekolad.
Obecnie Cadbury jest własnością amerykańskiej firmy Mondelez. Jej produkty znane są niemal na całym świecie i do dzisiaj zachwycają swoim smakiem.
Ciekawostką jest fakt, że firma Cadbury miała również związek z polską branżą słodyczy. W roku 1999 roku przejęła markę Wedel w Polsce. To właśnie dlatego mogliśmy wtedy kupić takie produkty jak Picnic, czy Eclairs. Jednak w roku 2010 marka Wedel została sprzedana japońskiemu koncernowi Lotte Group.

Pokazano 1-24 z 51 pozycji
Scrummy
Wczytywanie...