Japan Green Tea Funmatsu Ryokucha

(50g)

Japońska, sproszkowana zielona herbata. 

Data ważności
2025-10-19
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-2 dni robocze

38,99 zł

Dostępny
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Funmatsu Ryokucha, znany również jako "sproszkowana zielona herbata", to odmiana japońskiej zielonej herbaty, która różni się od bardziej znanych form, takich jak Sencha, Matcha czy Gyokuro.  Ta specyficzna herbata jest produkowana poprzez mielenie liści zielonej herbaty na drobny proszek, podobnie jak w przypadku Matchy, ale proces produkcji i używane liście często różnią się, dając unikalny profil smakowy i sposób spożycia. Zawiera wysoką ilość katechin (przeciwutleniaczy)- polifenol piękna i młodości. Doskonała do picia ale również jako dodatek do gotowania. 

Różnica między Funmatsu Ryokucha a Matchą leży w typie i jakości liści użytych do produkcji, a także w szczegółach procesu produkcji. Matcha powstaje z liści, które były cieniowane przed zbiorami, co zwiększa ich słodycz i bogactwo umami. Funmatsu Ryokucha może być produkowana z mniej wyselekcjonowanych liści, co sprawia, że jest bardziej przystępna cenowo i ma szersze zastosowanie.

Sposób zaparzania: Wsyp 1/4 łyżeczki do szklanki i zalej 150-200ml zimną albo gorącą wodą o temp. 80°C (jeśli chcesz przygotować herbatę na gorąco). 

Masa netto
50g
Cena za 100g
77,98 zł
Kraj pochodzenia
Japonia
Skład
Japońska zielona herbata.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...