Fazer Chopped Hazelnuts Chocolate

(180g)

Mleczna czekolada z kawałkami orzechów laskowych.

Data ważności
2024-03-15
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

22,99 zł

Dostępny

Słodkość z Finlandii, czyli mleczna czekolada od kultowej firmy Fazer. Jadł ją pewnie niemal każdy Fin, bo Fazer w Finlandii jest jak Hershey's w Stanach, jak Lind w Szwajcarii, czy jak Wedel w Polsce. Co można powiedzieć o samej czekoladzie? Ta pyszna tabliczka to połączenie dwóch bogatych smaków. Gładki aromat orzechów laskowych doskonale komponuje się z miękką mleczną czekoladą. Spróbuj czekolady z północy i przekonaj się sam dlaczego jest ona ulubioną czekoladową marką w Finlandii :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
180g
Cena za 100g
12,77 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, pełne MLEKO w proszku, masło kakaowe, ORZECHY LASKOWE, masa kakaowa, serwatka w proszku (z MLEKA), odtłuszczone MLEKO w proszku, emulgator (lecytyna SOJOWA), wanilina. Może zawierać inne orzechy, migdały i inne zboża zawierające gluten. W czekoladzie masa kakaowa minimum 30%.
Nowy

Related products

Scrummy
Wczytywanie...