Fazer Salmiakki Chocolate

(100g)

Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku słonej lukrecji.

10,99 zł

Obecnie brak na stanie

Fazer Salmiakki Chocolate to jedna z najbardziej nietypowych czekolad w naszym sklepie. Dlaczego? Bo jest z nadzieniem o smaku słonej lukrecji! Właśnie takie smaki Finowie kochają najbardziej! Czym charakteryzuje się słona lukrecja? Tym, że ma dodatek chlorku amonu, który podkreśla jego smak. Wiemy, że w Polsce jest mnówstwo fanów lukrecji. Co ciekawe mimo początkowych oporów, my też nimi zostaliśmy ;)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu. Następnie 17 września 1831 roku otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. W 1897 roku została otwarta nowa czteropiętrowa fabryka w Tehtaankatu w centrum Helsinek.

Waga
100g
Cena za 100g
10,99 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
cukier, masło kakaowe, mleko pełne w proszku, miazga kakaowa, maślanka w proszku, syrop glukozowy, chlorek amonu, aromaty, emulgator (lecytyna sojowa), sól, barwnik (E153). Może zawierać orzechy, migdały oraz mąkę pszenną. Zawartość kakao w czekoladzie minimum 30%.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...