Fazer Nut & Raisin Chocolate 200g

(200g)

Mleczna czekolada z chrupiącymi kawałkami orzechów laskowych i rodzynek.

22,99 zł

Obecnie brak na stanie
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Słodkość z Finlandii, czyli mleczna czekolada od kultowej firmy Fazer, tym razem towarzyszą jej chrupiące kawałki orzecha laskowego i rodzynek. Jadł ją pewnie niemal każdy Fin, bo Fazer w Finlandii jest jak Hershey's w Stanach, jak Lind w Szwajcarii, czy jak Wedel w Polsce. Co można powiedzieć o samej czekoladzie? Jest bardzo mleczna i rozpływa się w ustach, stanowi tradycyjne połączenie rodzynek z orzechami w Skandynawskim wydaniu! Spróbuj czekolady z północy i przekonaj się sam dlaczego jest ona ulubioną czekoladową marką w Finlandii :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
200g
Cena za 100g
11,50 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Mleko, cukier, masło kakaowe, masa kakaowa, rodzynki, orzechy laskowe, emulgator (lecytyna włącznie z soją), sól, aromat. Może zawierać inne orzechy, migdały i pszenicę. Zawartości kakao w czekoladzie mlecznej minimum 30%

Related products

Scrummy
Wczytywanie...