Fanta Dark Grape 500ml

(0,5l)

Napój gazowany o smaku winogronowym.

7,99 zł

Obecnie brak na stanie
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Wyjdź poza ramy i spróbuj nowego smaku Fanty! Jej głębia koloru i wyraźnego smaku wprost zachęca do wypicia. Smak ciemnych winogron sprawi, że będziesz chciał sięgnąć po więcej! Ta półlitrowa fanta zawiera naturalne aromaty.

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
0,5l
Cena za 100ml
1,60 zł
Kraj pochodzenia
Bułgaria
Skład
Woda, cukier, dwutlenek węgla, naturalne aromaty, koncentraty roślinne: z marchwii i z jabłka, kwasy: kwas cytrynowy, jabłkowy, sok winogronowy z soku zagęszczonego, regulator kwasowości: glukonian sodu; substancja konserwująca: sorbinian potasu; substancje słodzące: sukraloza, sacharyny.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...