Zentis Marzipan Kartoffeln

(100g)

Kartofelki marcepanowe.

6,99 zł

Obecnie brak na stanie

Kartofelki od Zentis to kolejny kultowy produkt o firmy specjalizującej się między innymi w produkcji marcepanu. Szczególnie polecamy je osobom, które kochają marcepan i nie chcą, żeby cokolwiek zakłócało jego smak. Dzięki ich formie w postaci niewielkich kulek, świetnie nadają się jako przekąska.

Firma Zentis istnieje już ponad 100 lat. To przykład przedsiębiorstwa rodzinnego, które z małego sklepu rozrosło się do wielkiego gracza działającego na rynku międzynarodowym. Wszystko zaczęło się w 1893 roku kiedy to Franz Zentis otworzył sklep z towarami spożywczymi oraz kolonialnymi w niemieckim Aachen (pol. Akwizgran) niedaleko słynnej katedry. Z biegiem czasu przedsiębiorczy Franz, który najprawdopodobniej widział lukę na rynku, wpadł na pomysł, żeby stworzyć ze swoich produktów ze sklepu morelową marmoladę. Okazała się ona hitem i to dało początek rozwoju firmy. Z marmolady korzystali regionalni piekarze, a także gospodynie domowe. Z czasem marmolada zyskała popularność w całych Niemczech. Ten sukces zmotywował rodzinę Zentis do poszerzenia oferty między innymi o słodycze, dżemy, jogurty, kremy do smarowania, produkty do piekarstwa i cukiernictwa. Obecnie firma posiada trzy zakłady produkcyjne w Europie - w Niemczech, Polsce, na Węgrzech oraz trzy w USA - Kalifornii, Pensylwanii i Plymouth Indiana, a ich produkty są znane w wielu państwach na świecie.

Masa netto
100g
Cena za 100g
6,99 zł
Kraj pochodzenia
Niemcy
Skład
cukier, migdały 26%, syrop z cukru inwertowanego, syrop glukozowy, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, substancja utrzymująca wilgoć (inwertaza). Może zawierać inne orzechy.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...