Fazer Jim

(14g)

Batonik z gęstym, puszystym nadzieniem owocowym w polewie z ciemnej czekolady.

Data ważności
2022-10-28
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

2,99 zł

Dostępny

Jadł go prawdopodobnie niemal każdy Fin, bo Fazer w Finlandii jest jak Hershey's w Stanach, jak Lind w Szwajcarii, czy jak Wedel w Polsce. A co można powiedzieć o samym batoniku Fazer Jim? To mięciutka przekąską, która ma w sobie puszyste, jakby marshmallowe nadzienie owocowe, a to wszystko oblane jest w klasycznej, ciemnej czekoladzie Fazer. Idealna kompozycja słodkiego smaku z wykończeniem deserowej czekolady wprost rozpływa się w ustach. Spróbuj batonika z północy i przekonaj się sam dlaczego jest to ulubiona czekoladowa marka w Finlandii :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
14g
Cena za 100g
21,36 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, masa kakaowa, syrop glukozowy, woda, masło kakaowe, proszek jabłkowy, tłuszcz mleczny, zagęszczacz (E406), białko mleka, regulator kwasowości (E330), emulgator (lecytyna sojowa), stabilizator (E422), aromaty, enzym (inwertaza). Produkt może zawierać orzechy, migdały, zboża. W masie czekoladowej zawartość kakao min.47%.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...