Fanta Soft Drink Greece 330ml

(330ml)

Niegazowana Fanta pomarańczowa z Grecji.

6,99 zł

Obecnie brak na stanie
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Fanta która zawiera aż 20% skoncentrowanego soku pomarańczowego z naturalnym aromatem pomarańczowym. Do tego jest niegazowana! Ciesz się orzeźwieniem i wspaniałym smakiem :) Fanta produkowana w Grecji. 

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
330ml
Cena za 100ml
2,12 zł
Kraj pochodzenia
Grecja
Skład
Woda, sok pomarańczowy (20%) z zagęszczonego soku, naturalne słodziki: Cukier/Izoglukoza, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, konserwanty: sorbinian potasu, naturalne aromaty: pomarańcza; przeciwutleniacz.

Scrummy
Wczytywanie...