Fanta Berry

(355ml)

Gazowany  napój o smaku owoców leśnych.

Data ważności
2021-12-31
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

7,99 zł

Dostępny

Zrelaksuj się i przenieś do pięknego lasu razem z Fantą Berry z USA! To gazowany napój o smaku owoców leśnych, między innymi jagody oraz maliny. Smakuje mocno owocowo, a w dodatku daje idealne orzeźwienie dzięki delikatnym bąbelkom. W tej puszce chyba zamknęli wszystkie leśne skarby, znajdź je wszystkie ;) 

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
355ml
Cena za 100ml
2,25 zł
Kraj pochodzenia
USA
Skład
woda gazowana, wysokofruktozowy syrop kukurydziany, naturalne aromaty, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, cytrynian sodu, substancje konserwujące (sorbinian potasu, benzoesan sodu), barwnik (E133).

Related products

Scrummy
Wczytywanie...