Koska Pişmaniye "Kłębki wełny"

(150g)

Oryginalny, turecki deser w kształcie kłębków wełny.

Data ważności
2024-12-07
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-2 dni robocze

21,99 zł

Dostępny
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Jeżeli szukacie czegoś co dosłownie rozpływa się w ustach, to trafiliście idealnie! :) Koska Pişmaniye to tradycyjny, turecki deser znany od XIX wieku, wyrabiany z mąki oraz cukru, formowane w okrągłe kłębuszki. To idealne połączenie delikatności porównywalnej do waty cukrowej z wyśmienitym smakiem chałwy. 

Producentem oczywiście jest firma Koska, czyli królowa tureckich smakołyków.

Pişmaniye to rodzaj bardzo drobnej, ciągnionej waty cukrowej, którą często porównuje się do bawełny cukrowej, choć jest znacznie delikatniejsza i bardziej krucha. Różni się jednak procesem produkcji i końcową konsystencją, co czyni z pişmaniye unikalny przysmak.

Pişmaniye ma długą historię, sięgającą co najmniej kilkuset lat wstecz, z głębokimi korzeniami w regionie Kocaeli w Turcji, szczególnie w mieście İzmit, które jest często uważane za stolicę pişmaniye. Choć dokładne pochodzenie deseru jest trudne do ustalenia, uważa się, że istniał on już w czasach Imperium Osmańskiego.

Masa netto
150g
Cena za 100g
14,66 zł
Kraj pochodzenia
Turcja
Skład
Mąka pszenna, cukier, tłuszcz roślinny (palmowy, słonecznikowy, bawełniany w zmiennych proporcjach), aromat wanilii identyczny z naturalnym, regulator kwasowości (kwas cytrynowy).Może zawierać orzechy pistacjowe.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...