Sweet Time Rose Turkish Delight Lokum 140g

(140g)

Rachatłukum o smaku różanym z Bułgarii. 

5,99 zł

Obecnie brak na stanie
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Chyba każdy kto był w Bułgarii próbował ich specjału - lokum. To galaretka ze skrobi, cukru i dodatków smakowych. Ten popularny deser z bardzo bogatą historią cieszy kolejne pokolenia Bułgarów. Mimo, że lokum znane jest też w wielu innych krajach, to Bułgarzy słyną ze smaków niepopularnych w innych regionach - na przykład różanym.

W tym pudełeczku znajdziecie porcje lokum o smaku różanym. Spróbujcie koniecznie jeżeli jeszcze nie mieliście okazji! 

Turkish delight, zwane także lokum lub rachatłukum, to tradycyjny wyrób cukierniczy znany z krajów Bliskiego Wschodu. Ich wynalezienie zawdzięczamy Hacı Bekir Efendi’emu, który opracował ich wyjątkową recepturę w 1777 roku. Podawane w formie żelowych kostek, zachwycają nas swoją różnorodnością. Wybór jest ogromny: poczynając od klasycznych - obtoczonych cukrem pudrem, wiórkami kokosowymi czy pistacjami- a kończąc na bardziej szalonych, z suszonymi płatkami róż. Nie bez powodu właśnie temu smakołykowi (i Czarownicy!) uległ Edmund podczas swojej pierwszej wizyty w Narni.

Masa netto
140g
Cena za 100g
4,28 zł
Kraj pochodzenia
Bułgaria
Skład
Cukier, syrop glukozowy, woda, skrobia pszenna, aromaty, barwnik: antocyjany, regulator kwasowości: kwas cytrynowy. Może zawierać orzechy i rodzynki.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...