Fazer Fazermint Bar

(41g)

Baton z ciemnej czekolady Fazer z miętowym kremem.

Data ważności
2025-02-13
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-2 dni robocze

5,99 zł

Dostępny
Wydaj 200,00 zł by zyskać darmową dostawę!

Wspaniała propozycja z Finlandii. Baton Fazermint to połączenie unikatowego smaku z ponadczasową elegancją. Jedyna w swoim rodzaju mieszanka kremowego i intensywnego miętowego nadzienia z wyborną gorzką czekoladą tworzy pyszny batonik, idealny na specjalne okazje. Fazermint to luksus, dostępny dla każdego.

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
41g
Cena za 100g
14,61 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, masa kakaowa, syrop glukozowy, masło kakaowe, tłuszcz mleczny, emulgator: lecytyna sojowa, aromaty, enzym (inwertaza).

Scrummy
Wczytywanie...