Cadbury Chomp

(23.5g)

Baton z karmelowym nadzieniem oblany mleczną czekoladą.

Data ważności
2022-11-24
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

2,49 zł

Dostępny

Chomp to batonik produkowany przez znaną w Wilkiej Brytanii firmę Cadbury. Jest on oblany czekoladą i kryje w sobie dużą dawkę ciągnącego się i gęstego karmelu!

Co ciekawe batonik jest produkowany w Polsce, dokładnie w Skarbimierzu w fabryce Cadbury na rynek Angielski. Udało nam się jednak odbić Polaka od Anglików i teraz dostępny jest w Scrummy ;)
Firma Cadbury ma bardzo bogatą historią. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy to John Cadbury rozpoczął działalność, w której sprzedawał herbaty, kawy oraz napoje czekoladowe w swojej kawiarni w Birmingham. Wkrótce potem dołączył do niego jego brat Benjamin. Firma rozwijała się bardzo dobrze, doceniona została nawet przez samą królową Wiktorię, której dostarczali swoje wyroby.
Firmę po braciach Cadbury przejęli synowie Johna Cadbury - Richard oraz George. Rozwinęli przedsiębiorstwo oraz po wynalezieniu technologii produkcji tabliczek czekolady na początku XX wieku, stworzyli linię do produkcji słynnej czekolady Cadbury Dairy Milk. Wyróżniała się większą zawartością mleka od konkurencyjnych czekolad.
Obecnie Cadbury jest własnością amerykańskiej firmy Mondelez. Jej produkty znane są niemal na całym świecie i do dzisiaj zachwycają swoim smakiem.
Masa netto
23.5g
Cena za 100g
10,60 zł
Kraj pochodzenia
Anglia
Skład
Syrop glukozowy, cukier, tłuszcze roślinne (palmowy, shea), syrop glukozowo-fruktozowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgatory (lecytyna słonecznikowa, E471, E442), sól, wodorowęglan sodu, aromaty.

Scrummy
Wczytywanie...