Fazer Kismet Gingerbread

(41g)

Wafelek z nadzieniem z piernika, oblany mleczną czekoladą. 

Data ważności
2024-05-15
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

4,99 zł

Dostępny

Fazer Kismet Gingerbread to słodki, chrupiący wafelek pokryty mleczną czekoladą, mający sezonowe nadzienie z piernika – słowa nie są w stanie opisać, jak dobre to jest!

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
41g
Cena za 100g
12,17 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, całkowicie utwardzony tłuszcz roślinny (kokosowy), mąka pszenna, masło kakaowe, odtłuszczone mleko w proszku, masa kakaowa, skrobia pszenna, proszek serwatki (z mleka), tłuszcz mleczny, olej rzepakowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator (lecytyna sojowa), przyprawy (kardamon, cynamon, goździki), sól, substancja spulchniająca (E500), aromaty. Może zawierać orzechy laskowe, jaja i inne zboża zawierające gluten. W czekoladzie mlecznej masa kakaowa minimum 30%.
Nowy

Related products

Scrummy
Wczytywanie...