Fanta Cassis

(330ml)

Napój o smaku czarnej porzeczki.

5,99 zł

Obecnie brak na stanie

Dlaczego na rynku jest tak mało produktów o smaku czarnej porzeczki? Przecież jej smak jest genialny, prawda? Fantę Cassis, czyli o smaku porzeczkowym, znaleźliśmy w Belgii oraz Holandii i za wszelką cenę chcieliśmy ją spróbować. Po wielu wysiłkach w końcu się udało i na szczęście się nie zawiedliśmy - naprawdę świetnie smakuje! Jest idealna - słodziutka, orzeźwiająca, przełamana lekkim kwaskowatym posmakiem - właśnie tak jak smakują porzeczki. Dołącz do fanów porzeczek razem z nami!

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
330ml
Cena za 100ml
1,82 zł
Kraj pochodzenia
Belgia
Skład
Woda gazowana, cukier, sok z czarnej porzeczki z soku zagęszczonego 5%, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), przeciwutleniacz (E300), barwnik (antocyjany), naturalny aromat porzeczki, substancja konserwująca (E202).

Related products

Scrummy
Wczytywanie...