Fazer Lakritsi Salmiak

(20g)

Miękka, słona lukrecja.

Data ważności
2023-02-21
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

1,99 zł

Dostępny

Fazer Lakritsi  Salmiak, to zaskakująco miękka fińska nowość o pysznym smaku opartym na tradycyjnej recepturze Fazera z 1928 roku. Słodko-słony smak lukrecji , odpowiedni dla osób poszukujących nowych doznań smakowych.

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
20g
Cena za 100g
9,95 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, mąka pszenna, syrop glukozowy, melasa, salmiak, wyciąg z lukrecji, sól, aromat, barwnik (E153).b]Zawiera lukrecję, osoby chore na nadciśnienie powinny unikać nadmiernego spożycia.[/b

Related products

Scrummy
Wczytywanie...