Salvadori Oliva Raffinati Extra Vergini

(500ml)

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia z rafinowaną oliwą.

24,99 zł 10,00 zł

Obecnie brak na stanie

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest jednym z najważniejszych elementów diety śródziemnomorskiej, uznawana za jest z najzdrowszy tłuszcz na świecie.
Charakteryzuje ją wyśmienity, owocowy smak, który uzyskany jest od oliwek pochodzących z tradycyjnych regionów upraw. Oliwa została poddana procesowi rafinacji, dzięki czemu uzyskała większy stopień dymienia i można przygotowywać na niej smażone lub pieczone potrawy.


Najlepszej jakości oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, otrzymuje się poprzez mechaniczne tłoczenie całych oliwek z regionów śródziemnomorskich - następnym, ewenutalnym procesem jest rafinacja. Po niej oliwa nadal ma wiele składników odżywczych, lecz dzięki temu można poddawać oliwę na wysokie temperatury.

Jej pełny, doskonały smak powoduje, że jest idealna do przyprawiania potraw. Od wieków oliwa uznawana jest za symbol zdrowia i urody. Jest bogata w związki mineralne, przede wszystkim fosfor, potas i żelazo, a także witaminy z grupy B, prowitaminę A oraz witaminę C i E. Dzięki temu spowalnia rozwój miażdżycy, obniża ilość złego i podnosi poziom dobrego cholesterolu, zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, dlatego warto śmiało używać jej w swojej kuchni :)

Pojemność
500ml
Cena za 100ml
2,00 zł
Kraj pochodzenia
Włochy
Skład
Rafinowana oliwa i oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.
-60%

Related products

Scrummy
Wczytywanie...