Fazer Suffeli Ricepuffs Chocolate 198g

(198g)

Mleczna czekolada z płatkami z nadmuchanego ryżu.

Data ważności
2022-05-09
W koszyku
szt.
W magazynie
10 szt.
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

18,99 zł

Dostępny

Ulubiona czekolada Finów od 1922 roku. Wykonana ze świeżego mleka, a w niej zanurzone płatki z nadmuchanego ryżu. Połączenie to, z pewnością zachwyci również Ciebie.


Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
198g
Cena za 100g
9,59 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Mleko, cukier, masło kakaowe, miazga kakaowa, ryż dmuchany (9%), syrop glukozowy, emulgator (lecytyna sojowa), sól, aromat (naturalna wanilia). Produkt może zawierać orzechy, migdały, zboża zawierająca gluten.W czekoladzie mlecznej masa kakaowa minimum 30%.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...