Fazer Tyrkisk Peber Soft & Salty Liquorice

(120g)

Miękki, słony cukierek z pieprznym akcentem, o smaku lukrecji.

Data ważności
2023-01-06
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

8,99 zł

Dostępny

Tyrkisk Peber to klasyk solonej lukrecji z pieprznym akcentem, który stał się wielkim hitem od czasu jego premiery, czyli ponad 40 lat temu. Tyrkisk Peber Soft & Salty to miękki, ciągnący się cukierek, który zaspokoi Twoje pragnienie słonej lukrecji. Zapewnia odpowiednią ilość ciepła nawet dla najbardziej delikatnych kubków smakowych! :) 

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
120g
Cena za 100g
7,49 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, mąka pszenna, syrop glukozowy, melasa, skrobia pszenna, ekstrakt z lukrecji, skrobia kukurydziana, chlorek amonu, sól, aromaty naturalne, barwnik (E153).

Related products

Scrummy
Wczytywanie...