Fazer Lakritsi Original

(20g)

Miękka lukrecja.

1,99 zł

Obecnie brak na stanie

Lakritsi Original, to klasyczny smak dla przyjaciół lukrecji! Fazer stworzył wyśmienitą przekąskę na raz. To miękki pasek lukrecji którego pyszny smak pochodzi z tradycyjnej receptury Fazera z 1928 roku.

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
20g
Cena za 100g
9,95 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, mąka pszenna, melasa, syrop glukozowy, ekstrakt z lukrecji, aromaty, sól, barwnik (E153).Zawiera lukrecję, osoby chore na nadciśnienie powinny unikać nadmiernego spożycia.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...