Fazer Salmiakki Crunchy Salty

(70g)

Chrupiące pastylki lukrecjowe z dodatkiem soli.

Data ważności
2022-07-06
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

9,99 zł

Dostępny

Małe, czarne, słone i mocno lukrecjowe. Te słowa idealnie opisują czarne jak węgiel pastylki lukrecjowe do żucia. Z pewnością przypadną do gustu fanom lukrecjowych przysmaków :)

Fazer Salmiakki Crunchy Salty to lukrecjowe, miękkie pastylki ukryte pod mega chrupiącą skorupką na wierzchu. Zawierają również dodatek chlorku amonu - co powoduje uczucie drętwienia języka :D

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
70g
Cena za 100g
14,27 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, syrop glukozowy, modyfikowana skrobia ziemniaczana, chlorek amonu, żelatyna, ekstrakt z lukrecji, stabilizator (E420), zagęszczacz (E414), sól, naturalne aromaty, substancje glazurujące (E903, E901, E904), barwnik (E153). MOŻE ZAWIERAĆ MLEKO I PSZENICĘ. Zawiera lukrecję – chorzy na nadciśnienie powinni unikać nadmiernego spożycia.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...