Fazer Salmiakki Lollipops

(9g)

Ekstremalny lizak o smaku słonej lukrecji.

1,00 zł

Obecnie brak na stanie

Jesteś fanem lukrecji lub słodyczy ekstremalnych? Z pewnością ten lizak to idealny produkt dla Ciebie! Fazer stworzył coś dla prawdziwych hardcorów. To lizak o smaku lukrecji Salmiakki, czyli ma ona dodatek chlorku amonu, który powoduje wrażenie utracenia czucia na języku. Takiego produktu na pewno nie znajdziecie nigdzie indziej! Podejmiesz wyzwanie? :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
9g
Cena za 100g
11,11 zł
Skład
Cukier, syrop glukozowy, chlorek amonu, ekstrakt z lukrecji, sól, aromaty, barwnik (E153). Zawiera lukrecję. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny unikać nadmiernego spożycia.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...