Fanta Dragonata 330ml

(330ml)

Fanta o smaku smoczego owocu, mango oraz pomarańczy.

5,99 zł

Obecnie brak na stanie

Jeden z najpopularniejszych napojów świata- Fanta, dostępny teraz w unikatowej wersji smakowej- smoczy owoc, mango i pomarańcza. Według nas to idealne połączenie na upalne dni. Spróbuj i Ty :)

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
330ml
Cena za 100ml
1,82 zł
Kraj pochodzenia
Bułgaria
Skład
Woda, syrop fruktozowy, dwutlenek węgla (min 2g/l), sok owocowy z zagęszczonego soku owocowego: pomarańczowy 2,7%, mango 0,1%, 0,1% cytryna, kwasy: cytrynowy i jabłkowy, przecier owocowy 0,1%, aromat, barwnik: karoten, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, substancja konserwująca: sorbinian potasu, substancja słodząca: glikozydy stewiowe, stabilizator: guma guar.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...