Fanta White Peach & Mangosteen 500ml

(0,5l)

Fanta o smaku białej brzoskwini i mangostanu.

6,99 zł

Obecnie brak na stanie

Jeden z najpopularniejszych napojów świata- Fanta, dostępny teraz w unikatowej wersji smakowej- słodkiej, białej brzoskwini i mangostanu. Według nas to idealne połączenie na upalne dni. Spróbuj i Ty :)

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
0,5l
Cena za 100ml
1,40 zł
Kraj pochodzenia
Bułgaria
Skład
Woda, syrop fruktozowo-glukozowy, koncentrat soku owocowego (pomarańczowy 2% i brzoskwiniowy 1%), dwutlenek węgla, kwas: kwas cytrynowy, stabilizatory, guma akacjowa i estry glicerolu kalafonii, aromaty brzoskwini białej i mangostanu, przeciwutleniający kwas askorbinowy, konserwant: sorbinian potasu

Related products

Scrummy
Wczytywanie...