Fanta Apple Zobacz większe

Fanta Apple (355ml)

data

Nowy

Napój gazowany o smaku jabłkowym.

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,99zł Wysyłka z Polski w 24h

5,99 zł

1,69 zł za 100ml

Opis

Słodki smak świeżych jabłek zamknięty w puszce. Tak, to właśnie Fanta Apple prosto zza oceanu, która powinna przypaść do gustu każdemu Polakowi. W końcu Polska jabłkiem stoi! Przenieś się do pachnącego sadu razem z Fantą jabłkową!

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Więcej informacji

Waga355ml
Cena za 100ml1,69 zł
ProducentFanta
Kraj pochodzeniaUSA
Składwoda gazowana, wysokofruktozowy syrop kukurydziany, naturalne aromaty, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, barwnik: karmel, substancje konserwujące: (benzoesan sodu, sorbinian potasu), cytyrnian sodu
Data ważności04.11.2019

Produkty powiązane