Fanta Apple

(355ml)

Napój gazowany o smaku jabłkowym.

5,99 zł

Obecnie brak na stanie

Słodki smak świeżych jabłek zamknięty w puszce. Tak, to właśnie Fanta Apple prosto zza oceanu, która powinna przypaść do gustu każdemu Polakowi. W końcu Polska jabłkiem stoi! Przenieś się do pachnącego sadu razem z Fantą jabłkową!

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Waga
355ml
Cena za 100ml
1,69 zł
Kraj pochodzenia
USA
Skład
woda gazowana, wysokofruktozowy syrop kukurydziany, naturalne aromaty, kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, barwnik: karmel, substancje konserwujące: (benzoesan sodu, sorbinian potasu), cytyrnian sodu

Related products

Scrummy
Wczytywanie...