Fanta Grape 320ml

(320ml)

Napój o smaku winogronowym z Malezji.

5,99 zł

Obecnie brak na stanie

Lubisz czerwone winogrona? Jeśli tak, to ten napój jest stworzony dla Ciebie! Mowa oczywiście o Fancie Grape, czyli mocno orzeźwiającym, bąbelkowym napoju w niespotykanej w Polsce wersji smakowej! Spróbuj wersji prosto z tropikalnej Malezji w podłużnej puszce. More Fanta. Less Serious. Jeżeli jeszcze jej nie próbowałeś, warto to nadrobić i porównać ze smakiej Fanty Grape z USA :)

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
320ml
Cena za 100ml
1,87 zł
Kraj pochodzenia
Malezja
Skład
Gazowana woda, sacharoza, wysokofruktozowy syrop kukurydziany, kwas cytrynowy, aromaty, benzoesan sodu, cytrynian sodowy, barwnik.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...