Fanta Lychee

(320ml)

Napój gazowany z Malezji o smaku liczi.

5,99 zł

Obecnie brak na stanie

Fanta jeszcze nas nigdy nie zawiodła, a Ciebie?. Jeżeli nie próbowałeś tego smaku, koniecznie nadrób zaległości 1f609.png Ta wersja przyjechała do nas prosto z Malezji!

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
320ml
Cena za 100ml
1,87 zł
Kraj pochodzenia
Malezja
Skład
Woda gazowana, syrop kukurydziany o dużej zawartości fruktozy, kwas cytrynowy, naturalne aromaty, benzoesan sodu, cytrynian sodu

Related products

Scrummy
Wczytywanie...