Fanta Raspberry & Passionfruit

(330ml)

Napój o smaku maliny i marakui.

4,99 zł

Obecnie brak na stanie

Poczuj wakacje w ustach razem z Fantą o smaku maliny i marakui! Ten silnie owocowo-bąbelkowy napój sprawi Ci z każdym łykiem coraz więcej radości. More Fanta. Less Serious.

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
330ml
Cena za 100ml
1,51 zł
Kraj pochodzenia
Anglia
Skład
Woda gazowana, cukier, sok owocowy z soku zagęszczonego 3%, kwasek cytrynowy, kwas jabłkowy, regulator kwasowości: glutaminan sodu, substancja konserwująca: sorbinian potasu, koncentraty owocowe i warzywne (czarna porzeczka oraz marchew), substancja stabilizująca: guma arabska, estry glicerolu i żywicy roślinnej, substancje słodzące, glikozydy stewiolu: przeciwutleniacz, kwas askorbinowy, naturalne aromaty.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...