Fanta Pineapple China

(500ml)

Napój gazowany o smaku ananasowym.

Data ważności
2023-08-23
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

11,99 zł

Dostępny

Tym razem kultowy napój Fanta o smaku ananasowym, został wyprodukowany przez Chiński oddział. 

Uwaga - w Chinach na produktach spożywczych oznacza się datę produkcji, a nie jak w UE datę przydatności do spożycia. Produkt jest zdatny do spożycia 9 miesięcy od daty produkcji uwzględnionej na opakowaniu.

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Pojemność
500ml
Cena za 100ml
2,40 zł
Kraj pochodzenia
Chiny
Skład
Woda gazowana, wysokofruktozowy syrop kukurydziany, kwas cytrynowy, naturalne aromaty, skrobia modyfikowana. konserwanty (sorbinian potasu, benzoesan sodu) cytrynian sodu, olej kokosowy, sól, emulgator (E444), barwniki (E102, E110). Barwniki E102 i E110 mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...