Fazer Milk Chocolate

(100g)

Mleczna czekolada z Finlandii.

Data ważności
2020-04-15
W koszyku
szt.
W magazynie
2 szt.
Dostawa w ciągu
1-2 dni

9,99 zł

Ostatnie sztuki w magazynie

Klasyk z Finlandii, czyli mleczna czekolada od kultowej firmy Fazer!  Jadł ją prawdopodobnie niemal każdy Fin, bo Fazer w Finlandii jest jak Hershey's w Stanach, jak Lind w Szwajcarii, czy jak Wedel w Polsce. Co można powiedzieć o samej czekoladzie? Jest bardzo mleczna i rozpływa się w ustach. Co ciekawe do jej produkcji użyto prawdziwego mleka, a nie tego w proszku. Spróbuj czekolady z północy i sprawdź czy Finowie mają być z czego dumni.

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu. Następnie 17 września 1831 roku otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. W 1897 roku została otwarta nowa czteropiętrowa fabryka w Tehtaankatu w centrum Helsinek.

Waga
100g
Cena za 100g
9,99 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
mleko, masło kakaowe, miazga kakaowa, emulgator (lecytyna sojowa), sól, aromat. Może zawierać orzechy, migdały oraz mąkę pszenną. Czekolada zawiera minimum 30% kakao.

Scrummy
Wczytywanie...