Fazer Crunchy Biscuit Chocolate

(180g)

Mleczna czekolada z kawałkami ciasteczek.

Data ważności
2024-06-06
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

22,99 zł

Dostępny

Słodkość z Finlandii, czyli mleczna czekolada od kultowej firmy Fazer. Jadł ją pewnie niemal każdy Fin, bo Fazer w Finlandii jest jak Hershey's w Stanach, jak Lind w Szwajcarii, czy jak Wedel w Polsce. Co można powiedzieć o samej czekoladzie? Jest bardzo mleczna i dodano do niej kawałki chrupiących ciasteczek. Co ciekawe do jej produkcji użyto prawdziwego mleka, a nie tego w proszku Spróbuj czekolady z północy i przekonaj się sam dlaczego jest ona ulubioną czekoladową marką w Finlandii :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
180g
Cena za 100g
12,77 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Mleko, cukier, masło kakaowe, masa kakaowa, mąka pszenna, emulgator (lecytyna sojowa), olej palmowy, skrobia pszenna, sól, naturalne aromaty (wanilia). Może zawierać orzechy, migdały i inne zboża zawierające gluten. Zawartości kakao w czekoladzie mlecznej minimum 30%.
Nowy

Related products

Scrummy
Wczytywanie...