Karl Fazer Mango Yoghurt Milk Chocolate

(121g)

Mleczna czekolada z nadzieniem z jogurtu i mango z Finlandii.

Data ważności
2024-01-07
W koszyku
szt.
W magazynie
Sporo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

15,99 zł

Dostępny

Jadł ją prawdopodobnie niemal każdy Fin, bo Fazer w Finlandii jest jak Hershey's w Stanach, jak Lind w Szwajcarii, czy jak Wedel w Polsce. Co można powiedzieć o samej czekoladzie? Jest bardzo mleczna i rozpływa się w ustach. 

"Karl Fazer Mango Yoghurt" to wyjątkowy rodzaj czekolady mlecznej, który charakteryzuje się połączeniem tradycyjnej mlecznej czekolady z egzotyczną nutą mango i jogurtu, co nadaje mu owocowego, kremowego charakteru. Jest to część prestiżowej linii produktów "Karl Fazer", znaną z wytwarzania czekolad o wysokiej jakości, zwracając szczególną uwagę na składniki i proces produkcji. Już wyobrażam sobie przerwę na kawkę w towarzystwie tej czekolady. :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu w uznanej cukierni G. Berrina. Następnie 17 września 1891 roku, po zdobyciu doświadczenia w zawodzie, otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. Wraz z rozwojem Karl w 1897 postanowił tworzyć słodycze przemysłowo, dla szerokiego grona odbiorców. Właśnie w tym roku otworzył nową czteropiętrową fabrykę w Tehtaankatu w centrum Helsinek. Karl Fazer zmarł jesienią 1932 r. w wieku 66 lat, ale firma cały czas się rozwija. Warto dodać, że do dziś Fazer jest firmą rodzinną i pracuje w niej już czwarte pokolenie Karla Fazera.

Masa netto
121g
Cena za 100g
13,21 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, tłuszcz roślinny (palmowy), masło kakaowe, pełne mleko w proszku, masa kakaowa, proszek maślankowy, proszek serwatkowy (z mleka), proszek jogurtowy, emulgator (lecytyna w tym soja), syrop glukozowy, koncentrat puree z mango (0,2%), aromaty (m.in. mango), regulator kwasowości (E330). Może zawierać orzechy, migdały oraz zboża zawierające gluten. Masa kakaowa w mlecznej czekoladzie minimum 30%.
Nowy

Related products

Scrummy
Wczytywanie...