Cadbury Dairy Milk Chocolate

(95g)

Mleczna czekolada Cadbury.

9,99 zł

Obecnie brak na stanie

Uwaga, uwaga! Przedstawiamy Państwu legendę - Cadbury Dairy Milk produkowaną od ponad 100 lat! To jedna z najbardziej popularnych czekolad na świecie, dlatego głupio by było jej nie zjeść chociaż raz w życiu ;) Co doprowadziło ją do takiego sukcesu? Na pewno smak. Jest słodka i tłusta - i właśnie to jest w niej najlepsze :D

Firma Cadbury ma bardzo bogatą historią. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy to John Cadbury rozpoczął działalność, w której sprzedawał herbaty, kawy oraz napoje czekoladowe w swojej kawiarni w Birmingham. Wkrótce potem dołączył do niego jego brat Benjamin. Firma rozwijała się bardzo dobrze, doceniona została nawet przez samą królową Wiktorię, której dostarczali swoje wyroby.

Firmę po braciach Cadbury przejęli synowie Johna Cadbury - Richard oraz George. Rozwinęli przedsiębiorstwo oraz po wynalezieniu technologii produkcji tabliczek czekolady na początku XX wieku, stworzyli linię do produkcji słynnej czekolady Cadbury Dairy Milk. Wyróżniała się większą zawartością mleka od konkurencyjnych czekolad.
Obecnie Cadbury jest własnością amerykańskiej firmy Mondelez. Jej produkty znane są niemal na całym świecie i do dzisiaj zachwycają swoim smakiem.

Masa netto
95g
Cena za 100g
10,52 zł
Kraj pochodzenia
Anglia
Skład
Mleko **, cukier, masło kakaowe, masa kakaowa, tłuszcze roślinne (palmowy, shea), emulgatory (E442, E476), aromaty. Kakao oraz cukier pochodzą z obrotu w zgodności ze standardami Fairtrade, całkowity wskaźnik Fairtrade 70%, ** Odpowiednik 426 ml świeżego mleka w każdym 227g czekolady mlecznej. Czekolada mleczna zawiera: minimum 20% suchej masy mlecznej, minimum 20% masy kakaowej, inne tłuszcze roślinne oprócz masła kakaowego. Może zawierać orzechy oraz pszenicę.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...