Dumle Original

(10g)

Lizak o smaku toffi i mlecznej czekolady.

1,99 zł

Obecnie brak na stanie

Mamy dla Was produkt, który zapoczątkował całą historię kultowych cukierków ;) Początki Dumle sięgają 1945 roku i małego, szwedzkiego lizaka o czekoladowo-karmelowym smaku. W 1960 roku został on nazwany "Dumle" i tak narodziła się gwiazda, która zyskała jeszcze większą sławę po wprowadzeniu w 1987 roku obecnych Dumle Original :)

Karl Fazer urodził się w Helsinkach w 1866 roku i od najmłodszych lat uwielbiał łączyć smaki. Zapragnął zostać cukiernikiem i uczył się swego fachu w Berlinie, Paryżu i Sankt Petersburgu. Następnie 17 września 1831 roku otworzył francusko-rosyjską cukiernię przy Kluuvikatu 3 w Helsinkach. Popyt na produkty Fazera rósł proporcjonalnie z ich różnorodnością. W 1897 roku została otwarta nowa czteropiętrowa fabryka w Tehtaankatu w centrum Helsinek.

Waga
10g
Cena za 100g
19,90 zł
Kraj pochodzenia
Finlandia
Skład
Cukier, mleko, masło kakaowe, syrop glukozowy, pełne mleko w proszku, miazga kakaowa, maślanka w proszku, tłuszcz roślinny (palmowy), emulgator (lecytyna sojowa), substancja żelująca (E440), serwatka w proszku (z mleka), mleko w proszku odtłuszczone, aromaty.Masa kakaowa min 30% w czekoladzie mlecznej.Może zawierać orzechy, migdały i pszenicę.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...