Sapori Panforte Fichi E Noci

(300g)

Deser z figami i orzechami włoskimi.

29,99 zł

Obecnie brak na stanie

Sapori Panforte Fichi E Noci to niezwykle bogaty deser. Między dwoma opłatkami znajduje się słodka masa z fig, orzechów włoskich i pasty z orzechów laskowych. 

Jak narodził się Panforte?

W 1879 roku sieneński farmaceuta Galgano Parenti, właściciel jednej z przodujących piekarni w mieście, który później dołączył do rodziny Sapori, aby wspólnie rozwijać sieneńskie słodycze na świecie, stworzył nową wersję Panforte. Nowość składała się z warstwy cukru pudru, dzięki czemu była delikatniejsza niż poprzednio. Nowy przepis zadedykował królowej Marghericie di Savoia, która przyjeżdżała do Sieny na August Palio i od tego dnia panforte przyjęło jego nazwę. Tak bardzo spodobał jej się ten miły prezent, że jej rycerz honorowy wysłał serdeczny list z podziękowaniami do Galgano, wciąż przez nas zazdrośnie strzeżonego.

Masa netto
300g
Cena za 100g
10,00 zł
Kraj pochodzenia
Włochy
Skład
Mąka pszenna, suszone figi 15%, syrop glukozowo-fruktozowy, rodzynki sułtańskie, orzechy włoskie 10%, cukier puder (cukier, skrobia kukurydziana), miazga z orzechów laskowych 2,7%, opłatek skrobiowy (skrobia ziemniaczana, woda).

Scrummy
Wczytywanie...