Seabrook Salt & Vinegar 6 Pack

(150g)

Karbowane chipsy o smaku soli i octu- 6 paczek. 

7,99 zł

Obecnie brak na stanie

Seabrook Salt & Vinegar to chipsy grubo ciachane, karbowane o smaku soli i octu. W środku opakowania znajdziecie 6 małych paczek w sam raz na szybką przekąskę. 

Historia firmy rodzinnej firmy Seabrook sięga lat 30 XX wieku kiedy to Charles Brook otworzył w Bradford restaurację o nazwie Seabrook serwującą rybę z frytkami. Sama nazwa restauracji wzięła się z przypadku. Wynikała ona z błędu pracownika, który wywoływał Panu Charlesowi zdjęcia. Na kopercie ze zdjęciami zawsze widniało nazwisko klienta, ale zamiast „C. Brook” pracownik zapisał je jako „Seabrook”. Ta pomyłka zainspirowała Charlesa kiedy wymyślał nazwę swojego biznesu. W związku z tym, że sprzedawał ryby, bardzo ona pasowała (sea po angielsku oznacza morze).

Kiedy w 1945 roku syn Charlesa wrócił z wojska, razem z ojcem wpadli na pomysł zrobienia chipsów we frytkownicy z której korzystali w restauracji. Na tyle posmakowały one klientom, że postanowili w 1950 roku otworzyć swoją pierwszą fabrykę chipsów. Na początku sprzedawali je realizując zamówienia i dostarczając je bezpośrednio do domów, potem wykorzystując odpowiednie opakowania zaczęli sprzedawać je w sklepach.

Obecnie firma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów chipsów w Wielkiej Brytanii. Wyróżnia ich to, że specjalizują się w grubych, karbowanych, chrupiących chipsach ziemniaczanych. Śmiało można ich nazwać ekspertami od tego rodzaju przekąsek.

Ale koniec już czytania... najlepiej jak sam je spróbujesz i zaczniesz delektować się ich wyjątkowym smakiem. 

Masa netto
150g
Cena za 100g
5,33 zł
Kraj pochodzenia
Wielka Brytania
Skład
Ziemniaki, olej słonecznikowy (30%), mąka ryżowa, sól morska, regulatory kwasowości: dioctan sodu, kwas cytrynowy.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...