Cadbury Dairy Milk Freddo Caramel

(19,5g)

Batonik z mlecznej czekolady Cadbury w kształcie żaby wypełniony karmelem.

Data ważności
2022-11-08
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

2,49 zł

Dostępny

Oto czekoladka wypełniona karmelem w kształcie uroczej żaby, wyprodukowana z jednej z najbardziej popularnych czekolad na świecie! Co doprowadziło mleczną czekoladę Cadbury do takiego sukcesu? Na pewno smak. Jest słodka i tłusta - i właśnie to jest w niej najlepsze :D Uwaga, uwaga!

Firma Cadbury ma bardzo bogatą historią. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy to John Cadbury rozpoczął działalność, w której sprzedawał herbaty, kawy oraz napoje czekoladowe w swojej kawiarni w Birmingham. Wkrótce potem dołączył do niego jego brat Benjamin. Firma rozwijała się bardzo dobrze, doceniona została nawet przez samą królową Wiktorię, której dostarczali swoje wyroby.

Firmę po braciach Cadbury przejęli synowie Johna Cadbury - Richard oraz George. Rozwinęli przedsiębiorstwo oraz po wynalezieniu technologii produkcji tabliczek czekolady na początku XX wieku, stworzyli linię do produkcji słynnej czekolady Cadbury Dairy Milk. Wyróżniała się większą zawartością mleka od konkurencyjnych czekolad.
Obecnie Cadbury jest własnością amerykańskiej firmy Mondelez. Jej produkty znane są niemal na całym świecie i do dzisiaj zachwycają swoim smakiem.

Masa netto
19,5g
Cena za 100g
12,77 zł
Kraj pochodzenia
Anglia
Skład
Cukier, syrop glukozowy, masło kakaowe, syrop glukozowo-fruktozowy, tłuszcze roślinne (palmowy, masło shea), masa kakaowa, suszona serwatka (z mleka), emulgatory (E442, E471, E476), sól, wodorowęglan sodu, aromaty. Kakao oraz cukier pochodzą z obrotu w zgodności ze standardami Fairtrade, całkowity wskaźnik Fairtrade 70%, ** Odpowiednik 426 ml świeżego mleka w każdym 227g czekolady mlecznej. Czekolada mleczna zawiera: minimum 20% suchej masy mlecznej, minimum 20% masy kakaowej, inne tłuszcze roślinne oprócz masła kakaowego. Może zawierać orzechy oraz pszenicę.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...