Cadbury Fudge

(25.5g)

Baton z krówkowym miękkim nadzieniem oblany mleczną czekoladą.

Data ważności
2022-09-26
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

2,49 zł

Dostępny

Fudge to batonik produkowany przez znaną w Wielkiej Brytanii firmę Cadbury. Jest to półokrągły batonik oblany czekoladą kryjący w sobie miękkie, krówkowe wnętrze trochę w smaku przypominające Milky Way'a, ale według nas lepsze!

Co ciekawe batonik jest produkowany w Polsce, dokładnie w Skarbimierzu w fabryce Cadbury na rynek Angielski. Udało nam się jednak odbić Polaka od Anglików i teraz dostępny jest w Scrummy ;)
Firma Cadbury ma bardzo bogatą historią. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy to John Cadbury rozpoczął działalność, w której sprzedawał herbaty, kawy oraz napoje czekoladowe w swojej kawiarni w Birmingham. Wkrótce potem dołączył do niego jego brat Benjamin. Firma rozwijała się bardzo dobrze, doceniona została nawet przez samą królową Wiktorię, której dostarczali swoje wyroby.
Firmę po braciach Cadbury przejęli synowie Johna Cadbury - Richard oraz George. Rozwinęli przedsiębiorstwo oraz po wynalezieniu technologii produkcji tabliczek czekolady na początku XX wieku, stworzyli linię do produkcji słynnej czekolady Cadbury Dairy Milk. Wyróżniała się większą zawartością mleka od konkurencyjnych czekolad.
Obecnie Cadbury jest własnością amerykańskiej firmy Mondelez. Jej produkty znane są niemal na całym świecie i do dzisiaj zachwycają swoim smakiem.
Masa netto
25.5g
Cena za 100g
9,76 zł
Kraj pochodzenia
Anglia
Skład
Cukier, syrop glukozowy, olej palmowy, odtłuszczone mleko w proszku, masło kakaowe, masa kakaowa, białko w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgatory (E471, E442), wodorowęglan sodu, sól, aromaty.

Related products

Scrummy
Wczytywanie...