Cadbury Curly Wurly

(26g)

Batonik karmelowy w kształcie warkocza oblany mleczną czekoladą.

Data ważności
2021-09-21
W koszyku
szt.
W magazynie
Dużo
Dostawa w ciągu
1-4 dni robocze

2,99 zł

Dostępny

Niech żyje karmel! Curly Wurly to wspaniały baton czekoladowy, który ma w środku ciągnący się przepyszny karmel. Uwagę przykuwa nie tylko jego wyjątkowy smak ale i kształt przypominający... warkocz! Mam na niego ochotę, a Ty?

Firma Cadbury ma bardzo bogatą historią. Jej początki sięgają roku 1824, kiedy to John Cadbury rozpoczął działalność, w której sprzedawał herbaty, kawy oraz napoje czekoladowe w swojej kawiarni w Birmingham. Wkrótce potem dołączył do niego jego brat Benjamin. Firma rozwijała się bardzo dobrze, doceniona została nawet przez samą królową Wiktorię, której dostarczali swoje wyroby.
Firmę po braciach Cadbury przejęli synowie Johna Cadbury - Richard oraz George. Rozwinęli przedsiębiorstwo oraz po wynalezieniu technologii produkcji tabliczek czekolady na początku XX wieku, stworzyli linię do produkcji słynnej czekolady Cadbury Dairy Milk. Wyróżniała się większą zawartością mleka od konkurencyjnych czekolad.
Obecnie Cadbury jest własnością amerykańskiej firmy Mondelez. Jej produkty znane są niemal na całym świecie i do dzisiaj zachwycają swoim smakiem.

Masa netto
26g
Cena za 100g
11,50 zł
Kraj pochodzenia
Anglia
Skład
Syrop glukozowy, cukier, olej palmowy, odtłuszczone mleko w proszku, masło kakaowe, masa kakaowa, serwatka w proszku (z mleka), masło, emulgatory (E471, E442, E476), sól, wodorowęglan sodu, substancje smakowe. Może zawierać orzechy i jajka

Scrummy
Wczytywanie...